> O školi
  POŠTUJUĆI DRUGE, POŠTUJEMO SAMI SEBE!

VIZIJA

Primjenjujući suvremene trendove poučavanja i poštujući tradiciju, želimo stvarati uspješnu školu, na zadovoljstvo učenika, učitelja, roditelja i lokalne zajednice.

MISIJA

Razvijati suradnju učitelja, roditelja i lokalne zajednice kako bismo svakom našem učeniku omogućili razvitak svih njegovih potencijala te stvorili sredinu u kojoj će se svi osjećati prihvaćeno, sigurno i zadovoljno. Osposobljavati učenike za cjeloživotno učenje te samostalan  i odgovoran život stjecanjem trajnog i primjenjivog znanja.

Školu danas polazi 178 učenika u 9 razrednih odjela.
U školi je 30 zaposlenika.

Osim matične škole Breznički Hum, nastavu polaze učenici u PRO Šćepanje, u kombiniranom razrednom odjelu I.-IV. raz.
Školsko područje Osnovne škole Breznički Hum obuhvaća mjesta: Breznica, Radešić, Breznički Hum, Butkovec, Kršćenovec, Šćepanje, Paka.
Karakteristična je raspršenost naselja te su neki zaseoci udaljeni i do šest kilometara od škole.

Školski autobus prevozi djecu glavnom prometnicom Varaždin-Zagreb, unutrašnjom Breznicom, dio puta iz Radešića i Šćepanja.

Nastava se održava u učionicama (I - IV), kabinetima (V-VIII), sportskoj dvorani, knjižnici s igraonicom .
Školski unutrašnji prostori u obje zgrade redovno se održavaju, dobro su opremljeni i kao takvi pružaju dobre uvjeta za rad.
Škola radi u jednoj smjeni.

Nastava počinje u 8.00 i završava u 14.50 sati.
Za učenike putnike organiziran je prijevoz pri dolasku i odlasku prema završetku nastave.
 Dežurstvo, na hodnicima,blagavaoni, na školskom dvorištu do odlaska školskog autobusa provode pet dežurnih učitelja.
Za sve učenike osigurana su dva obroka u školi, doručak
(mliječni obrok) i ručak (topli obrok).

Učenici i djelatnici škole posebnu pažnju polažu na zdravu prehranu te uređenje okoliša , povrtnjaka i voćnjaka škole.

« Prosinac 2017 »