Informatički kutak

Novosti iz svijeta informatike

Windows 10

Windows 10 je poznat i jednostavan za uporabu s puno sličnosti sa sustavom Windows 7 uključujući izbornik Start. Brzo se pokreće i nastavlja s radom, ima veću ugrađenu sigurnost koja vam pomaže da se osjećate sigurno te je dizajniran za rad sa softverom i hardverom koji već imate.

Boljim upravljanjem vaše radne površine brže obavite zadatke. Ugrabite do četiri zadatka u jednom prikazu istovremeno i kreirajte i virtualne radne površine kada vam treba više prostora, ili želite grupirati stvari po projektu poput Office aplikacija za rad i igre za igranje.

Više informacija na:

Office 2016

Office 2016 donosi nove verzije računalnih aplikacija za operativni sustav Windows kao što su Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Project, Visio i Access.

Novi Office i Windows 10 zajedno predstavljaju najpotpunije rješenje za rad. Aplikacije sustava Office 2016 besprijekorno funkcioniraju na najboljem operativnom Windows sustavu do sad, uključujući i novu Windows 10 aplikaciju Sway namijenjenu stvaranju i dijeljenju interaktivnih priča koje sjajno izgledaju na zaslonima uređaja.

Više informacija na:

Informatičke vijesti

Dabar - Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 27. 11. 2017. 20:23

Natjecanje se održalo od 13. do. 17. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen. Sudjelovanjem na natjecanju učenicima  se želi pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji informatiku čine uzbudljivom.

Pisana provjera, 6. razred

Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 25. 11. 2017. 20:13

28. studenog 2017., planirana ja pisana provjera znanja.

Gradivo koje treba naučiti:

Vrste datoteka, dokumenti (proširenja, sažimanje datoteka), prikaz slike na monitoru, pisaču (piknja, rezolucija, raster, formati slika), naredbe u Python-u (IF, ELSE, FOR), MS Word (izrada i oblikovanje tablica, crtanje u Wordu).

Pisana provjera, 5. razred

Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 4. 11. 2017. 20:18

7. studenog 2017., planirana je pisana provjera.

Gradivo koje treba naučiti:

Jezik računala (bit, bajt), spremnici računala (središnji i pomoćni), sklopovlje računala, operacijski sustav, primjenski programi, vrste datoteka, rad s datotekama, mape.

Pisana provjera, 8. razred

Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 27. 10. 2017. 20:20

2. studenog  2017. planirana je pisana provjera.

Gradivo koje treba naučiti:

Logičke izjave, logičke funkcije, elektronički logički sklopovi i registri, paralelni i slijedni ulazno-izlazni pristupi računala, svojstva računala, pohrana multimedijskog sadržaja, obrada zvuka.

« Prosinac 2017 »