Ljekovito bilje našeg kraja

Tijekom svibnja učenici OŠ Breznički Hum pripremali su se za projektni dan koji je realiziran  2. 6. 2011.  na temu “Ljekovito bilje našeg zavičaja” godine u prostorijama škole koja je za tu prigodu širom otvorila vrata svih učionica. Predviđen je bio odlazak u prirodu: Vilišče i Lovački dom u Radešiću kako bi se na terenu istraživale ljekovite biljke i radilo u predviđenim radionicama, međutim, vrijeme je pokvarilo te planove tako da se cjelokupan rad odvijao u školi. Tijekom mjeseca svibnja sakupljači ljekovitog bilja imali su zadatak prikupiti što više biljaka te ih razvrstati i posušiti, dok je  kulinarska grupa za projektni dan već bila pripremila recepte jela s ljekovitim biljkama koje su se mogla degustirati. Na početku radnog dana učenici su dobili uvid u radionice. Multimedijski tim je od prikupljenih biljaka radio herbarije, likovni tim je različitim likovnim tehnikama  dočarao svoje viđenje svijeta biljaka, a glazbeni se tim prisjetio prigodnih pjesmica. Literarno – novinarski tim je napravio izvještaj o projektnom danu te osmislio pjesmice i program vođenja javne prezentacije projekta. Tim za pakiranje ljekovitog bilja upakirao je posušene biljke u raznobojne papirnate vrećice, dok je matematički tim rješavao zanimljive problemske zadatke.  Nakon kreativnih radionica uslijedile su prezentacije: učenici PŠ Šćepanje prezentirali su nam organizaciju, tijek i provedbu projekta, slijedila je prezentacija  povijesti liječenja ljekovitim biljkama, predstavljeni su izrađeni herbariji i likovni radovi učenika, degustirana su pripravljena jela s ljekovitim biljem, izvodile su se  prigodne pjesme i recitacije.