"Amadeus" na kazališnim daskama

Autor: Darinka Cvišić, 17. 3. 2015.

Jezična grupa "Amadeus" koja pod vodstvom učiteljice Danijele Ivančan Bosilj radi na promicanju njemačkog jezika prošlog je tjedna bila dio trodnevnog međunarodnog projekta "Theaterspiele" - "Dramskih igara na njemačkom  jeziku" koje su od 12.3 do 14.3. 2015. održane u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu. Ove godine u projektu je sudjelovalo 700 – tinjak sudionika različitih dobnih skupina te su uz dramske grupe iz Hrvatske sudjelovale skupine iz još 5 zemalja regije (Slovenija, Mađarska, Rumunjska, Njemačka, Srbija).

Ovogodišnje "Dramske igre" održane su u organizaciji "EKULT-a"- Udruge za popularizaciju njemačkog jezika na području RH, OŠ Vidovec i Općine Vidovec uz veliku potporu i pokroviteljstvo Veleposlanstva Republike Njemačke, Zaklade Podunavskih Švaba iz Stuttgarta, Središnjeg ureda za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke, Grada Varaždina, Varaždinske Županije, općina i brojnih medijskih pokrovitelja.

Uz bogat i hvalevrijedan program dramskih skupina, učenici su imali prilike sudjelovati na kreativnim i interaktivnim radionicama kazališnih pedagoga sudjelujući u raznovrsnim zabavnim aktivnostima.

Naša dramska skupina "Amadeus", u sastavu: Lucija Horvat, Natalija Zrinski, Doroteja Ivančan, Patricija Matak i Patricija Kožić,  svojom se predstavom slikovitog naziva "Guten Appetit" predstavila prvi dan festivala. Priča je to o dvije sestre, Hani i Ani, koje žive s bakom i mamom. No mama zbog poslovnih obveza često putuje. Jednog dana sestre ostaju same kod kuće – gladne. Odlučuju uzeti stvar u svoje ruke i pripremiti ručak prema uputama iz bakine kuharice. No kuhanje kreće u krivom smjeru nakon što jednoj od sestara kuharica pada iz ruku te se otvara  stranica. Nakon neuspješnog pokušaja naručivanja hrane iz restorana, zaključuju kako je glad najbolji kuhar te ispočetka kreću u svoju kuharsku avanturu.

Dio atmosfere s kazališnih dasaka prenosimo vam u foto galeriji.