"Max sucht den Superstar"

Autor: Darinka Cvišić, 6. 6. 2014.

I ove godine naša je škola imala svoje "zvjezdice" koje su nastupale u finalu, sada već i međunarodno  poznatog i popularnog showa, "Max sucht den Superstar", natjecanju talenata na njemačkom jeziku koje je  održano 23. svibnja u OŠ Cestica.

U natjecanju su sudjelovali učenici iz ukupno 17 osnovnih škola te je show ponovno oborio rekord u broju prijavljenih kandidata.  Uz trinaest škola iz Varaždinske županije (OŠ Ante Starčevića Lepoglava, OŠ Breznički Hum, OŠ Cestica, OŠ Metel Ožegović Radovan, OŠ Novi Marof, OŠ Petrijanec, OŠ Sračinec, OŠ Vidovec, OŠ Vinica, OŠ Vladimir Nazor Sveti Ilija, V. OŠ Varaždin, VI. OŠ Varaždin, VII. OŠ Varaždin), dvije iz Međimurske županije (OŠ Dr. Ivana Novaka Macinec i OŠ Ivana Gorana Kovačića Sv. Juraj na Bregu) sudjelovali su i predstavnici OŠ Velika Nedelja iz susjedne Republike Slovenije te predstavnici OŠ Fra Lovro Karaula Livno iz Republike Bosne i Hercegovine.

Predstavnici naše škole bili su  najmlađi sudionici showa te ih s ponosom predstavljamo: Melani Brckan, Ariana Kožić, Magdalena Kožić, Lana Tukač i Mateo Zrinski - učenici 2. razreda.  Svojim su nastupom i samouvjerenošću na pozornici, pjevajući i plešući  pjesmicu  Wischi, wischi waschi podigli publiku na noge i zaradili veliki pljesak podrške. Budno ih je pratio žiri koji je ove godine prvi put bio sastavljen od po tri predstavnika iz svake škole. Glasovanje je bilo javno, a nastupi su se ocjenjivali dodjeljivanjem 1, 2, ili 3 boda, uz napomenu da žiri nije mogao glasovati za vlastitu školu. Nakon zbrajanja bodova žirija, uslijedilo je još veće veselje jer su naši učenici u konkurenciji  17 osnovnih škola zauzeli izvrsno 4. mjesto. Veliku podršku pružili su im roditelji, bake i djedovi, ravnateljica Vesna Ivančan  te njihove učiteljice Ljiljana Pernar i Danijela Ivančan Bosilj.

Ovaj show bio je još jedan u nizu uspješnih projekata suradnje između škola kojima se potiče dječje stvaralaštvo i kreativnost na njemačkom jeziku.