Uspjeh na međuopćinskoj smotri LiDrano

Autor: Darinka Cvišić, 1. 2. 2013.

Na međuopćinskom susretu učenika osnovnih škola našeg područja „LiDraNo 2013.“,  koji je održan 30. siječnja  u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“ Novi Marof, predstavilo se osam škola i stotinjak učenika. Ekipa naše škole bila je brojna i uspješna – sudjelovalo je čak 22 učenika koji su svojim literarnim i novinarskim radovima te scenskim nastupima uspjeli izboriti sudjelovanje na županijskoj smotri.

Učenici naše škole natjecali su se ove godine u svim kategorijama. U kategoriji literarnih radova uspješna je bila učenica Petra Žeželj s pjesmom Suton koju je prosudbeno povjerenstvo pohvalilo za slikovitost i originalnost izraza te poslalo na županijsko natjecanje.  Petrina mentorica je učiteljica Vesna Pucak. Među pet najuspješnijih radova u kategoriji novinarskog stvaralaštva našao se rad učenice Marcele Šavorić Perlica u „Kolajni ljubavi“, također pohvaljen i poslan na županijsku razinu. Marcelina mentorica je knjižničarka Ivana Nogić. Odlično su se predstavili i članovi dramskih grupa nižih i viših razreda. U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa odlično se predstavila i učenica Doroteja Mrazović svojim monologom „Nije lako zvati se Kata“. Simpatije publike pripale su našim malim glumcima, učenicima četvrtog razreda, koji su uz pomoć svoje učiteljice Barice Mlinarek, uvježbali scensku igru „Šumska priča“, dok su naklonost prosudbenog povjerenstva zadobili članovi dramske grupe viših razreda koji su izveli dramsko-scensku igru „Galeb Jonathan Livingston“. Naši 'galebovi' i njihova mentorica Vesna Pucak pohvaljeni su za originalnost i uigranost te odličnu kombinaciju pjesme i glume te će nas predstavljati i na županijskoj smotri, na istom mjestu, 20. veljače 2013. godine.