2. mjesto za našu pisanicu!

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 24. 3. 2024.

Kreativni i vrijedni članovi UZ „Vrijedne ruke“ i ove su se godine uspješno predstavili na online natjecanju Srednje škole Arboretum Opeka „Ususret Uskrsu“. Na Natječaj su pristigla 22 rada, a prekrasna pisanica naših zadrugara osvojila je drugo mjesto!

Natjecanje „Ususret Uskrsu“ i ove je godine organizirala Srednja škola Arboretum Opeka na čijoj je Faceboook stranici od 22. ožujka do 27. ožujka 2024. godine trajalo glasanje za izbor najljepše pisanice. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Svjetlost nade“. Naša učenička zadruga sudjelovala je s radom nastalim tehnikom  lijevanja epoksidne smole u 3D silikonski kalup. Prozirna tekuća smola pomiješana je s učvršćivačem prema uputama te je u smjesu dodan pigment žute i narančaste boje. Tekuća smola prelijana je u kalup uz dodatak oblačića oblikovanih od polistirena. Pisanica je visine 7,5 cm te je položena na drveni oblutak prekriven ukrasnom mahovinom.

Sudjelovale su sljedeće učeničke zadruge (abecednim redom): UZ „Aqua Viva“ (OŠ Petrijanec), UZ Cvetek (OŠ Podrute), UZ „Grebengrad“ (Srednja škola Novi Marof),  UZ „Grofeki“ (OŠ Bisag), UZ “Hižica” (OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća), UZ „Iglica“ (OŠ Metel Ožegović Radovan), UZ „Ivančica“ (OŠ Ivanec), UZ „Jabuka“ (OŠ Martijanec), UZ „Jurek“ (OŠ Sveti Đurđ), UZ „Kneginja“ (OŠ Kneginec Gornji), UZ „Korpica“ (OŠ Ivana Rangera Kamenica), UZ „Lipa“ (OŠ Visoko), UZ „Pahinsko“ (Centar za pružanje usluga u zajednici, Ivanec), UZ „Philyra“ (Prva privatna gimnazija s pravom javnosti Varaždin), UZ „Sonščica“ (Srednja škola Ivanec), UZ „Sunce“ (Gospodarska škola Varaždin), UZ „Topličnjak“ (OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice), UZ „Veselko“ (OŠ Tužno), UZ „Višnja“ (OŠ Izidora Poljaka Višnjica), UZ „Vrčeki“ (OŠ Vinica), UZ „Vrijedne ruke“ (OŠ Breznički Hum), UZ „Arboretum Opeka“ (Srednja škola Arboretum Opeka).

Prema broju glasova, naša pisanica osvojila je izvrsno 2. mjesto, dok je najveći broj glasova dobila pisanica UZ „Aqua Viva“ iz OŠ Petrijanec. Zadrugari su radili prema uputama voditeljice Danijele Ivančan Bosilj koju iznimno veseli što su dobri rezultati naše učeničke zadruge već postali tradicija.

Čestitamo!