Potraga za usamljenim straničnikom

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 15. 2. 2023.

Ovogodišnje Valentinovo u našoj školi obilježila je uzbudljiva potraga za sakrivenim predmetom, valentinovskim straničnikom, koji je na tajnom mjestu čekao svog novog vlasnika. Trebalo ga je samo pronaći! U potragu su se uključili svi učenici, pretraživši svaki kutak škole. Straničnik su osmislile članice Kreativne sekcije i njihova voditeljica, učiteljica Danijela Ivančan Bosilj, a u izradi su koristile sasvim poseban materijal - epoksidalnu smolu. Osmislile su i tajni kod koji je vodio do rješenja zagonetne potrage: „Za ljubav je potrebna hrabrost!”

Po dolasku u školu učenici su nestrpljivo krenuli u potragu za Usamljenim straničnikom. Tražilo se iza teglica s cvijećem, na garderobnim ormarićima, ispod i iza njih, pored klupica za sjedenje, iza zavjesa, na galeriji, čak i stropu u nadi da se straničnik možda krije iznad znatiželjnih glavica. No, najvažnije je bilo otkriti značenje tajnog koda iza kojega se krilo rješenje zagonetne potrage, a on je glasio: „Za ljubav je potrebna hrabrost!”

Kroz žamor i dječji razgovor u potrazi za sakrivenim predmetom, dalo se naslutiti da nekolicina učenika razmišlja u dobrom smjeru, ali nedostajalo im je malo odvažnosti. No, jedna je učenica bila dovoljno hrabra i učinila pravi korak. Naša Tina, učenica 7. razreda, ljubazno je pokucala na vrata ureda ravnateljice i upitala je nalazi li se straničnik možda u njezinu uredu. Dobila je potvrdan odgovor što je izazvalo lavinu veselja i pozitivnih emocija.

Osim što su naši vrijedni zadrugari ovom aktivnošću predstavili jedan od svojih novih proizvoda, cilj im je bio potaknuti ljubav prema čitanju i knjigama, jer knjige su nezamjenjiv dio odrastanja. No ono u čemu su zasigurno uspjeli je činjenica da će sljedeći put mnogi učenici biti hrabriji i odvažniji na putu do svog cilja.

Spomenutu aktivnost sa svojom su učiteljicom Natašom proveli i učenici PŠ Šćepanje. Svatko od njih izradio je vlastiti straničnik, a nakon što ih je njihova učiteljica vješto sakrila, krenula je potraga za veselim i maštovitim označivačima stranica. Po završetku igre veseli straničnici našli su se među stranicama knjiga koje naši mali Šćepanjci trenutno čitaju. Vjerujemo da će im uljepšati čitanje!

« Svibanj 2024 »