Božić kuca na vrata

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 21. 12. 2022.

Približavanje Božića uvijek u nama izaziva radost i duh zajedništva pa ga želimo dostojno proslaviti. Zbog gotovo trogodišnje pauze ovogodišnja božićna priredba pripremala se s posebnom pažnjom i velikim iščekivanjem. Veliki broj roditelja i prijatelja došao je pružiti podršku učenicima u njihovim nastupima pa je školska dvorana bila ispunjena do posljednjeg mjesta.

Posjetitelje je u dvorani dočekao i božićni sajam koji su zajednički pripremili članovi UZ „Vrijedne ruke“ (voditeljica Danijela Ivančan Bosilj) i grupe Domaćinstvo (voditeljica Ines Toma). Na sajmu se po simboličnim cijenama mogao kupiti prigodan božićni dar ili pak domaći kolači, a učenici su se potrudili zapisati i recepte.

Zadnjih tjedana uvježbavale su se božićne pjesme, recitacije, igrokazi, uređivao se prostor u dvorani. Sve je odisalo posebnom toplinom. Priredba je donijela pravu božićnu čaroliju – bilo je tu recitala, tradicionalnih i novijih božićnih pjesama, dramskih prikaza, a nastupili su učenici iz svih razrednih odjela. Svojim izvedbama podsjetili su nas na prave vrijednosti koje treba njegovati: toplinu, radost, suosjećanje, pažnju i uzajamno pomaganje. Pokazali su da je za sreću potrebno otvoreno srce, prijateljske riječi, pohvale, poticaji, razumijevanje i ohrabrenje te puno dobrote prema drugima.

Prije samog početka priredbe publiku su dočekali mali pjevači koji su uz pratnju vjeroučiteljice pjevali božićne pjesme. Na početku programa sve nazočne roditelje, učitelje i učenike pozdravila je voditeljica Paola Andrašek koja je publiku odlično vodila kroj cijeli program.

Program je započeo nastupom najmlađih izvođača, naših prvašića koji su recitacijama „Tiha noć“, „Medo i zima“, „Padaj, padaj snježiću“, igrokazom „Pahuljice“ te veselom koreografijom pjesme  Sretan Božić“ prenijeli duh Božića na najbolji mogući način. Uvježbala ih je njihova učiteljica Ivana Ivančić.

Predstavili su se i učenici 2. razreda koji su recitalom pjesama „Prosinac“ i „Godina“ poslali svoju novogodišnju poruku, a uvježbala ih je učiteljica Barica Mlinarek.

Prema autorima Mayu, Gillespieu, Oluiću i Arsenu Dediću nastala je scenska igra „Božić kuca na vrata“ u kojoj su se stihovima poigrali učenici 4. razreda. Uvježbala ih je učiteljica Olga Slunjski.

Učenici 3. razreda zapjevali su pjesmu „U to vrijeme godišta“ i izveli recitacije „Sreća“, „Živjela Hrvatska“ i „Malen je svijet“. Glazbena pratnja bila im je učiteljica Petra Hrvačić, a učenike je uvježbala učiteljica Ljiljana Pernar.

Predstavili su se i zboraši, mlađa i starija grupa, pod vodstvom učiteljice Petre Hrvačić, koja im je ujedno bila i glazbena pratnja. Mali pjevački zbor 4. razreda otpjevao je svima dragu pjesmu „Oj djetešce, moje drago“ te pjesmu „Zima“, a poseban nastup imale su učenice 4. razreda Dea, Ines, Lorena, Leona, Nika i Tena koje su otpjevale , po mnogima, najpoznatiju božićnu pjesmu „Tiha noć“.

Igrokaz Olivere Benić „Božićna tajna“ scenski su uprizorili učenici Dramsko-recitatorske skupine petih, sedmog i osmog razreda. Također, članice petih razreda Tia, Lucija, izvele su i scensku igru nepoznata autora „Četiri svijeće“. Glumce je uvježbala učiteljica Vesna Pucak, ujedno i glavna koordinatorica priredbe. Za scenu je bila zadužena učiteljica Ozana Toplak, dok je tehničku podršku uspješno odradila učiteljica Petra Kuzmić.

Učenici su svojim nastupima oduševili publiku te nas na najbolji mogući način uveli u predstojeće blagdane. Imajući na umu da su svi izvođači i voditelji utrošili veliki dio svog slobodnog vremena kako bi unijeli božićno raspoloženje u naša srca, sasvim sigurno zaslužuju iskrene čestitke.

Fotografije: Dora Tenodi, Magdalena Sekovanić, Novinarska grupa 8. r.

« Svibanj 2024 »