"Večer matematike" okupila čak 263 sudionika!

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 2. 12. 2022.

Nakon dvije godine pauze, 1. prosinca 2022. godine održana je "Večer matematike" u našoj školi. Razredne radionice okupile su čak 263 sudionika - učenika, roditelja, učitelja, a bilo je i djedova i baka. Svi su se lijepo zabavili i zajedno ponovili zaboravljeno gradivo. "Večer matematike" održana je diljem Hrvatske u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Koordinatorica školskih aktivnosti bila je učiteljica Marija Dijačić.

Ovogodišnja Večer matematike ispunila je sva očekivanja! U razrednim radionicama sudjelovalo je 110 roditelja, 141 učenik te 12 učitelja. Uz zanimljive igre i zadatke koje su zajednički rješavali, svi su se odlično zabavili. Članovi Novinarske grupe zabilježili su dojmove i atmosferu s razrednih radionica.

1. razred

2. razred

3. razred

4. razred

5.a razred

5.b razred

Večer matematike za učenike 5.B razreda održavala se u učionici matematike. Nisu bili svi učenici, ali bez obzira, dobro su se nasmijali i zabavili. Večer matematike počela je u 17 sati, a sudionike su dočekali brojni zadatci za riješiti. Naprimjer, sudoku, memori, čovječe ne ljuti se, itd. Poneki zadatci bili su im teži, ali atmosfera je bila ugodna pa su se lijepo zabavili (Doroteja).

6. razred

Za učenike 6. razreda Večer matematike održavala se u učionici tehničke kulture. Bili su skoro svi učenici i njihovi roditelji. Večer matematike počela je pozdravom i dobrodošlicom razrednice Petre svim roditeljima. Igrale su se matematičke igre s razlomcima: neke od njih su bile memori s razlomcima, čovječe ne ljuti se s matematičkim pitanjima i razne druge igre. Svi su se lijepo zabavili, nasmijali i podružili (Laura i Sabina).

7. razred

Za učenike 7. razreda Večer matematike održavala se u učionici glazbene kulture. Učenici su uspješno rješavali zadatke sa svojim roditeljima. U razredu je bilo 26 učenika i 19 roditelja. Zadatci su bili tipa: koordinatni sustav, potapanje brodova, razlomci… Atmosfera je bila ugodna i vesela. Zadaci su bili komplicirani, ali ne toliko teški da se ne bi mogli riješiti. Učenici su poželjeli više takvih  radionica (Filip i Amalija).

8. razred

Za učenike 8. razreda Večer matematike održavala se u učionici biologije/fizike/kemije. Učenici su prije Večeri matematike pripremili učionicu i zajedno dočekali roditelje. Nakon što su se smjestili, učenici su zajedno s roditeljima podijelili zadatke. Neki od zadataka bili su: memori, domino, puzzle i mnogi drugi zanimljivi zadatci. Na radionici je bilo 24 učenika i 14 roditelja, a atmosfera je bila odlična! Svi su  se zabavili, roditelji su pomogli oko rješenja nekih zadataka, a neki su čak i ponovili davno zaboravljeno gradivo (Tea, Marta, Karlo).

Nakon (pre)duge pauze svi sudionici Večeri matematike bili su zadovoljni što su se opet mogli okupiti i družiti uz zanimljive matematičke igre i zadatke. Druženje je proteklo u zabavi, sreći i smijehu, zato se nadamo da će i narednih godina biti isto tako (Magdalena i Dora).

Fotografije: Amalija i Ela

« Svibanj 2024 »