Dan kruha, jabuka, hrane i zahvalnosti

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 12. 10. 2022.

U mjesecu listopadu obilježavaju se Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Svjetski dan hrane te Dan jabuka. Vrijeme je to kada pokazujemo da hrana nije samo čovjekova potreba, već je i simbol života, izvor životne snage te simbol zajedništva jer ujedinjuje rad mnogih vrijednih ruku. Kako bismo navedene dane dostojno obilježili, objedinili smo ih u zajedničku proslavu koja je u našoj školi održana 12. listopada 2022. godine. U programu su sudjelovali učenici od 1. do 4. razreda te članovi Dramsko-recitatorske skupine viših razreda, a priredbu je osmislila vjeroučiteljica Lilia Griniokh Krofak.

Nakon gotovo trogodišnje pauze, učenici naše škole jedva su dočekali priredbu! Zajedničko obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Svjetskog dana hrane te Dana jabuka bilo je odlična prilika za prigodan program u kojem su sudjelovali učenici od 1.  do 8. razreda. Prije same priredbe učenici su crtežima i plodovima zemlje uredili panoe, učionice i školske hodnike, a učiteljica Danijela Ivančan Bosilj podarila je jesensko ruho panoima u holu, a članovi Kreativne radionice izradili su, prema njezinim uputama, dekorativne tikvice od tekstilnog otpada.

Učenici 1. razreda, u sklopu svog razrednog projekta "Dani jabuka, dani zdrave hrane", proveli su brojne aktivnosti o zdravoj prehrani te obilježjima jabuke kao zdrave hrane. Čak su izdali i kuharicu - "Razrednu jabukarnicu". Više o njihovom projektu pogledajte na sljedećim poveznicama.

Učenike je za priredbu uvježbala naša vjeroučiteljica Lilia Griniokh Krofak, a priključile su se razredne učiteljice 1. – 4. razreda, kao i učiteljica Vesna Pucak. Za glazbenu pratnju na klaviru pobrinula se učiteljica Ljiljana Pernar. Tko je sve nastupio, zabilježili su članovi Novinarske grupe.

Učenici su pjesmama i recitacijama izrazili zahvalnost na svim dobrima koja nam se prostiru na našim stolovima, kao i ljudima koji sudjeluju u procesu proizvodnje bilo koje hrane. Učenici, mame i, posebno, bake naših učenika za proslavu Dana kruha pripremili su pravo bogatstvo okusa i mirisa, što su dokazali svečani stolovi puni kruha, peciva te raznih drugih delicija. Na kraju programa svim okupljenima obratio se vlč. Josip Vragović koji je blagoslovio hranu i sve vrijedne ruke koje su je pripremile. Također, čestitao je svim učiteljima njihov dan uputivši im riječi potpore i ohrabrenja kako je dan učitelja, zapravo, svaki dan, od prvog do zadnjeg dana u godini. Nakon blagoslova uslijedilo je i dugoiščekivano zajedničko blagovanje ukusnih slastica, u čemu su svi najviše uživali.

« Svibanj 2024 »