UZ „Vrijedne ruke” jezični ambasador na ovogodišnjem Europskom danu jezika u Varaždinu

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 3. 10. 2022.

Učenice 7. razreda Marieta Brckan i Mateja Hanžek, članice Kreativne radionice naše Učeničke zadruge, s učiteljicom Danijelom Ivančan Bosilj priključile su se impresivnoj brojci od  21 osnovne i srednje škole Varaždinske županije koje su u subotu 1. listopada 2022. godine na Franjevačkom trgu u Varaždinu zajednički obilježile Europski dan jezika pod motom „Deutsch ist nah”. Događaj je organiziran na poticaj Europskog kulturnog kruga EKULT – Udruge za popularizaciju njemačkog jezika na području Hrvatske, s ciljem podizanja svijesti o važnosti učenja stranih jezika, s naglaskom na njemački jezik koji nam je gospodarski i geografski najbliži.

Na poticaj učiteljice Danijele u pripremu i izradu prigodnih suvenira ove se godine uključila  učenička zadruga „Vrijedne ruke”. Učenice 7. razreda , Marieta Brckan i Mateja Hanžek, članice Kreativne radionice s učiteljicom su kreirale eko vrećice i pernice s prigodnim i zanimljivim natpisima na njemačkom jeziku. Marieta i Mateja su izrađene uporabne predmete u veseloj i prijateljskoj atmosferi predstavile svojim vršnjacima i svim zainteresiranim prolaznicima koji vole njemački jezik. Veliki interes mnogi su pokazivali i za informiranje o opremi i strojevima kojima su kreirani predmeti izrađeni pa su naše jezične ambasadorice te učiteljice Danijela i Petra rado podijelile svoja iskustva i stečena znanja.

Natječaj „Kako jezici obogaćuju tvoj život”

Svoja razmišljanja na temu „Kako jezici obogaćuju tvoj život” s nama su podijelili učenici Iva Grošinić, Nika Vrbanec i Valentino Pofuk, također učenici 7. razreda (7. godina učenja njemačkog jezika) koji su se na poticaj učiteljice Danijele odlučili prijaviti na istoimeni Natječaj Profil Kletta.

Zadatak je bio osmisliti kreativan rad na zadanu temu te prikazati kako jezici obogaćuju naš život. Svjesni važnosti i prednosti učenja stranih jezika te upoznati s istraživanjima o blagodatima učenja jezika za naše zdravlje, Iva, Nika i Valentino su osmislili slogan „Za mentalnu kondiciju u starosti, uči strane jezike u mladosti!” i slobodniju njemačku verziju „ Treibst du Sport? Ja, ich lerne Sprachen!”  te na taj način željeli osvijestiti da je učenje jezika važno kako bi naš mozak što duže ostao u formi. I njihove su kreacije našle mjesto na našem izložbenom štandu ove subote te potaknule puno pozitivnih reakcija.

Ivi, Niki i Valentinu želimo puno sreće na Natječaju, a našim jezikoljupcima još mnogo novih jezičnih pustolovina!

« Svibanj 2024 »