Domaćini Festivala znanosti 2022.

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 5. 5. 2022.

Naša škola pretvorila se 3. svibnja 2022. godine u školu koju pohađaju isključivo znanstvenici! Naime, po prvi put, bili smo jedan od domaćina Festivala znanosti koji se ove godine provodi od 2. do 7. svibnja pred brojnom vrtićkom, osnovnoškoskom, srednjoškolskom i fakultetskom publikom širom Hrvatske. U sklopu ovogodišnje teme Festivala – ŽIVOT, svi učenici viših razreda naše škole imali su priliku sudjelovati u zanimljivoj radionici Ima li života u virtualnom svijetu?. Voditeljica radionice bila je Valentina Novak s varaždinskog Sveučilišta Sjever.

U okviru Festivala znanosti 2022. u našoj školi održana je zanimljiva i poučna radionica pod nazivom „Ima li života u virtualnom svijetu?“. Cilj radionice bio je učenicima viših razreda osvijesti utjecaj virtualnog svijeta na njihov svakodnevni život, s naglaskom na gaming. Voditeljica radionice Valentina Novak s učenicima je raspravljala na temu je li gaming sport ili poremećaj te koji su pozitivni i negativni učinci igranja videoigara. Radionica je održana u suradnji sa Sveučilištem Sjever, Varaždin.

Festival znanosti je manifestacija koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti kroz informiranje o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanje javne percepcije znanstvenika, te motiviranje mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja. Organizatori Festivala znanosti su Sveučilišta u Splitu, Zagrebu, Rijeci, Zadru i Osijeku u suradnji s Tehničkim muzejom Nikola Tesla i British Councilom, a pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Svibanj 2024 »