Novosti o kumčetu Ceciliji

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 18. 3. 2022.

U projekt „Kumstvo“ Udruge „Kolajna ljubavi“ naša se škola uključila još 2012. godine. Naše kumče postala je trinaestogodišnja djevojčica Cecilia Lutumo, a mi smo se obavezali da ćemo joj osigurati financijska sredstva potrebna za njezino školovanje. Da sve ove godine pomoć ide u dobre ruke, govori i izvješće o Cecilijinom školovanju iz kojeg je vidljivo da naše kumče ispunjava sve fakultetske obveze, čak štoviše, neke je ispite položila s najboljim uspjehom.

Cecilia danas ima 23 godine i studira u gradu Songea u Tanzaniji. Djeca su najveće blago koje ovaj grad ima. U odnosu na prethodne godine, danas mogu stjecati znanja u brojnim školama i fakultetima, no mnoga djeca nisu u mogućnosti platiti prijevoz do škole, nove bilježnice ili odjeću. Zato dolaze u školu u poderanoj odjeći i cipelama, ali unatoč svim problemima, u obrazovanju pokušavaju pronaći izlaz iz svojeg siromaštva.

Bez naše podrške u istoj situaciji našla bi se i naša Cecilija, zato je vrlo zahvalna na prilici koju mnogi u Tanzaniji nemaju. Iako joj je često vrlo teško, daje sve od sebe kako bi postigla što bolje rezultate. I dalje je vedra i inteligentna djevojka koja uspješno studira na 3. godini i neizmjerno se veseli svojoj budućoj profesiji. Pokazuje kontinuitet u radu i postizanju najboljih ocjena iz predmeta Društvene etike i Tanzanijske literature na engleskom jeziku, a nešto slabije ocjene ima iz Uvoda u obrazovnu psihologiju za koju obećaje uložiti više vremena i truda za savladavanje.

Svojim trudom Cecilia postaje vrijedna članica akademske zajednice, a svi njeni sumještani jako su ponosni jer njezin uspjeh je uspjeh cijele zajednice koju će Cecilia uskoro obogatiti stečenim znanjem. Još je nekoliko mjeseci rada ispred našeg kumčeta pa vjerujemo da će završne ocjene biti još i bolje.

Cecilija je jako sretna što i dalje brinemo o njezinoj budućnosti, zato iskreno zahvaljuje svima što smo joj omogućili da ima uvjete za školovanje koje većina njezinih vršnjaka nema.

« Svibanj 2024 »