Uspjeh na natjecanju „Čitanjem do zvijezda“

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 4. 3. 2022.

Naši čitači uspjeli su se i ove godine istaknuti na natjecanju „Čitanjem do zvijezda“. Na županijskoj razini, održanoj 2. ožujka 2022. godine, ekipa naše škole u sastavu: Paola Andrašek, Marta Roginek i Karlo Šamec uspješno je riješila online kviz-znanja u kojem su s osvojenih 116 bodova zauzeli 3. mjesto u konkurenciji 19 ekipa naše županije. Čitače je pripremala i vodila knjižničarka Ivana Nogić.

Na županijskom natjecanju sudjelovale su ekipe iz 19 škola naše županije, a u kvizu-znanja odgovaralo se na pitanja u vezi čitanja, gledanja i uspoređivanja tri romana i tri istoimena filma na temu „Knjiga i film“:

1.       Tajni vrt / Frances Hodgson Burnett

2.       Vještice / Roald Dahl

3.       Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu / Ransom Riggs.

Zbog epidemiološke situacije i ovogodišnje se natjecanje provodilo online, a osim poznavanja filmova i književnih djela, provjeravala se i informacijska i medijska pismenost, opća kultura, poznavanje stranih jezika, što je, prema mišljenju naših čitača, bilo prilično zahtjevno. Ipak, i ove su godine pokazali zavidnu razinu znanja i vještina te su s osvojenih 116 bodova zauzeli odlično 3. mjesto. Budući da na državnu razinu odlaze dvije najuspješnije ekipe iz svake županije, za našu je ekipu to kraj natjecanja. Ostaje im zadovoljstvo što su i ove godine čitali zanimljive knjige i uspješno predstavljali Školu na „Čitanjem do zvijezda“.

« Svibanj 2024 »