Virtualno druženje s književnicom Sanjom Pilić

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 2. 3. 2022.

Učenici 3. razreda naše škole imali su priliku virtualno se družiti s jednom od najčitanijih hrvatskih književnica za djecu i mlade Sanjom Pilić. Zahvaljujući udruzi za poticanje i razvoj kreativnih i socijalnih potencijala djece, mladih i odraslih „Carpe diem“ te njihovom projektu „Spoji se u umjetnost, priključi se u kulturu“, 28. veljače 2022. godine upriličen je jednosatni virtualni susret s poznatom književnicom koji je pratilo više od 400 djece širom Hrvatske.

Ako već ne može uživo, naši čitači odlučili su makar virtualno upoznati omiljenu književnicu pridruživši se tako brojnim sudionicima iz škola diljem Hrvatske. Budući da jako vole čitati, želju su im ispunile njihova učiteljica Olga Slunjski i knjižničarka Ivana Nogić koje su ih prijavile i pripremile za sudjelovanje. Učenici su pripremili brojna pitanja koja su tijekom susreta mogli postavljati u chat, a književnica je na mnoga od njih uspjela odgovoriti. Kroz brojne zanimljive odgovore učenici su uistinu mogli pobliže upoznati život i rad same književnice koja je istaknula da nema pisanja bez puno čitanja.

Književnica je u šaljivom tonu podijelila brojne informacije o poslu spisatelja, kako se postaje spisatelj, da više voli pisati za djecu jer je to uvijek razveseli, da ne voli teške teme, pa zato piše zabavne romane. Saznali su i puno zanimljivosti o književnici, što voli, što ne voli, o njezinoj obitelji, majci književnici, djeci i unucima, koji su joj vječna inspiracija, te brojne druge detalje.

Uz puno smijeha i puno pitanja vrijeme sa Sanjom Pilić proletjelo je u trenu. Na kraju su joj njezini čitači poslali veliki i glasni pozdrav te poziv za druženje uživo u našoj školi. Do tada, vjerujemo da će ovaj susret potaknuti sve sudionike da još više čitaju djela Sanje Pilić te ostalih domaćih i stranih dječjih pisaca.

« Svibanj 2024 »