Voda život znači

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 22. 3. 2021.

Svjetski dan voda koji se obilježava 22. ožujka učenici i učitelji naše škole obilježili su tijekom mjeseca ožujka brojnim ekološkim aktivnostima, predavanjima i radionicama te čišćenjem Lonje, a sam Dan voda bio je integrirani dan posvećen učenju o važnosti vode na Zemlji.

Najprije su učenici 3. razreda sa svojom učiteljicom razgovarali o važnosti vode na Zemlji, a potom su izradili plakate na kojima su prikazali zašto voda život znači te zašto ju je potrebno pažljivo koristiti. Plakatima su uredili svoj razredni pano. Učenici 4. razreda su sa svojom učiteljicom i pedagoginjom uredili eko-kutak. Prisjetili su se najkorisnijih savjeta o važnosti i štednji vode pa su sve zanimljivosti prenijeli na plakate kojima su uredili eko-kutak u holu škole.

Učenici 2. razreda su u sklopu projekta Školske knjige „Štiti vodu za globalnu slobodu“ osmislili Priču o bunaru koji je postao sretan. Priča je ekološke tematike, a knjižničarka im je pomogla u izradi e-slikovnice. Kad izrade sve potrebne rekvizite, planiraju je dramatizirati i poslati na natječaj. Krenuli su i u pravu ekološku akciju čišćenja rijeke Lonje u čemu su im se pridružili i neki roditelji, a na sam Dan voda sve nastavne satove posvetili su isključivo učenju o važnosti vode.

e-slikovnica  https://read.bookcreator.com/Kako je bunar postao sretan

Učenici 7. i 8. razreda u sklopu nastave kemije bavili su se istraživanjima o fizikalnim i kemijskim svojstva vode te su pritom saznali mnoge zanimljivosti, kao npr. da gotovo 2/3 ukupnog stanovništva Zemlje danas nema pitku vodu, da se kvalitetna voda sastoji od uravnoteženog sastava minerala i elemenata u tragovima, mjerili su i potrošnju vode te razmijenili iskustva o postupcima štednje i očuvanja pitke vode.

Kratki prikaz navedenih aktivnosti možete pogledati na sljedećoj poveznici.

https://read.bookcreator.com/Voda život znači

« Svibanj 2024 »