Na Županijskoj smotri LiDraNo

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 18. 3. 2021.

Županijska smotra LiDraNo 2021. održana je 17. i 18. ožujka u organizaciji OŠ Vidovec. Zbog epidemiološke situacije okrugli stolovi za literarni, novinarski i radijski izraz održani su 17. ožujka online, a našu školu predstavljali su Paola Andrašek i Emilio Balaško u literarnom izrazu (menorica Vesna Pucak) te Magdalena Brlečić u novinarskom izrazu (mentorica Ivana Nogić).

Županijsko povjerenstvo za organizaciju ovogodišnje Županijske smotre odlučilo je da se okrugli stolovi za literarni, novinarski i radijski izraz održe 17. ožujka online putem Zooma, a pojedinačni dramsko-scenski nastupi 18. ožujka uživo u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“ Novi Marof, uz poštivanje svih epidemioloških mjera.

Nakon virtualnog pozdrava iz OŠ Vidovec, škole domaćina, uslijedili su okrugli stolovi putem Zooma. Okrugli stol za literarni izraz vodio je predsjednik Povjerenstva, književnik i prevoditelj Mladen Kopjar, a u prosuđivanju i odabiru najboljih radova sudjelovali su i Ljubica Ribić  iz Centra Tomislav Špoljar te spisateljica i knjižničarka Nada Mihaljević. Povjerenstvo je za državnu razinu od 36 pristiglih radova predložilo 7 radova među kojima se, nažalost, nisu našli radovi naših učenika: Paole Andrašek „Mojemu dedeku“ i „Zemaljski raj“ Emilija Balaška. Nakon objave rezultata predložene radove pročitali su njihovi autori što je, vjerujemo, ostalim sudionicima bilo vrijedno iskustvo i poticaj za neke buduće radove.

Okrugli stolovi pratili su se u knjižnici.

Povjerenstvo za novinarski izraz radilo je u sastavu: Goran Damjanić iz Ureda za pastoral u medijima Varaždinske biskupije, Ivana Dreven, novinarka Varaždinskih vijesti i Igor Čolaković iz International pressa d.o.o. Iako je broj novinarskih radova na ovogodišnjoj županijskoj smotri bio manji nego prethodnih godina, Povjerenstvo je pohvalilo trud svih mladih novinara i njihovih mentora jer su pristigli radovi bili vrlo kvalitetni i raznoliki. Za državnu razinu predložili su 5 radova među kojima se nije našao prikaz naše novinarke Magdalene „Za mirisom knjige“. Povjerenstvo je mladim novinarima savjetovalo da ideje za radove potraže u svojoj okolici jer zanimljive teme i zanimljivi ljudi okružuju sve nas, samo ih treba znati prepoznati i predstaviti na odgovarajući način.

Čestitke našim lidranovcima koji su i u ovim posebnim uvjetima uspješno predstavili literarno i novinarsko stvaralaštvo naše škole.

« Svibanj 2024 »