Kruh i kraljica voća

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 18. 10. 2019.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo u našoj školi 18. listopada 2019. godine prigodnim programom pod nazivom „Kruh i kraljica voća“. U programu su sudjelovali učenici od 1. do 4. razreda te članovi Dramsko-recitatorske skupine viših razreda, a priredbu je osmislila vjeroučiteljica Lilia Griniokh Krofak. Programom smo ujedno obilježili i Svjetski dan jabuka, kao i Svjetski dan kravate.

Učenici, učitelji, mame i, posebno, bake naših učenika za proslavu Dana kruha pripremili su pravo bogatstvo okusa i mirisa, što su dokazali svečani stolovi puni kruha, peciva te raznih slatkih delicija u kojima je jedan od sastojaka jabuka. Budući da je ovogodišnja tema proslave bila „Jabuka – kraljica voća“, naši su učenici istražili koje sve blagodati krije konzumiranje ovog slasnog i svima dostupnog voća.

Program je započeo zajedničkom pjesmom svih sudionika koji su otpjevali „Svi slavimo, svi slavimo...“, a nastavljen je uvodnim govorom Dramsko-recitatorske skupine na temu „Kruh i kraljica voća“. Potom su učenici 1. razreda izveli pjesmu „Mlin“ i recitaciju „Jabučica“, nakon čega su svi otpjevali pjesme „Dajemo Ti slavu“,  „Tko stvori“, „Ljubav Božja“ i „Vjek hvaljen budi“. Učenici 2. razreda izveli su još i igrokaz „Jabuka i crv“, dok su učenici 3. razreda izveli prigodne recitacije i igrokaz „Priča o jabukama“. Prigodnu prezentaciju o jabuci kao kraljici voća pripremile su i prezentirale Paola Andrašek i Una Šafran, a za glazbenu pratnju na klaviru pobrinula se učiteljica Ljiljana Pernar.

Na kraju programa svim okupljenima obratio se vlč. Josip Vragović. Čestitao je svim učiteljima njihov dan uputivši im riječi potpore i ohrabrenja da ustraju u onom što rade. Potom je blagoslovio hranu i sve vrijedne ruke koje su je pripremile nakon čega je uslijedilo i dugoiščekivano zajedničko blagovanje ukusnih slastica, u čemu su svi najviše uživali.

Tijekom cijeloga dana učenici i djelatnici ponosno su nosili kravate ili marame oko vrata čime su na najljepši mogući način pokazali da je kravata dio nacionalnog identiteta svakoga od nas te da smo, zahvaljujući kravati, prepoznatljivi u cijelom svijetu.