Dječji tjedan obilježen igrama i zamjenom uloga

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 4. 10. 2019.

Dječji tjedan, Dan učitelja i Svjetski dan tablice množenja obilježeni su u našoj školi 4. listopada 2019. godine. Osim promocije dječjih prava, u Dječjem tjednu dodatno se ulaže u programe i aktivnosti namijenjene djeci. Tako su, prema željama naših učenika, na jedan školski sat zamijenjene uloge učenika i djelatnika, nakon čega su krenule zabavne igre s tablicom množenja, crtanje na školskom igralištu i štafetne igre na otvorenom.

Budući da su naši učenici i ove godine poželjeli zamijeniti uloge s djelatnicima škole, njihovoj je želji udovoljeno. Bila je to dobra prilika da obje strane, barem na jedan sat, jasnije vide tko što radi i kako se pritom osjeća. Tako su učenici postali učitelji, ravnateljica, tajnica, računovotkinja, pedagoginja, knjižničarka, spremačice, kuharice i domar, dok su djelatnici zauzeli đačke klupe. Osim brojnih pouka, zamjena je donijela i obilje veselja te brojne zabavne situacije.

Nakon zamjene uloga  učenici od 3. do 8. razreda obilježili su Svjetski dan tablice množenja čiji je cilj popularizacija zabavnog oblika učenja matematike, tj. poticanje svih sudionika da se prisjete osnovnih pravila i svojstava množenja na zabavan i neobičan način.

Nakon igre s tablicom množenja zabava je nastavljena igrama na otvorenom. Učenici nižih razreda imali su priliku iskazati svoju kreativnost u uljepšavanju školskog igrališta šarenim crtežima, dok su se viši razredi zabavili uz različite štafetne igre. Bilo je tu vođenja lopte, guranja lopte kroz tunel nogu, guranja koluta, i najviše međusobnog bodrenja i navijanja. Uz obilje smijeha i zabave, učenici su pokazali i spretnost u spomenutim igrama tako da je svaki razred imao po jednu pobjedu.

Tko je koga zamijenio i kakve su se igre igrale, zabilježile su naše novinarke Ana i Magdalena.