Dan škole i Obiteljski dan

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 10. 6. 2019.

U četvrtak 30. svibnja 2019. godine obilježen je Dan naše škole, kao i Obiteljski dan, prigodnim programom te festivalom plesa i šaljivim štafetnim igrama u kojima su zajedničkim snagama sudjelovali učenici, roditelji i djelatnici škole. Druženje su zasladili ukusnim palačinkama, a smijeha i zabave bilo je u izobilju.

Zbog lošeg vremena program je preseljen u sportsku dvoranu, a otvoren je priredbom  koju su vodile učenice 7. razreda Melani Brckan i Ariana Kožić. Led su probili učenici 3. razreda veselom pjesmom te koreografijom pjesme "Letovanić", uz glazbenu pratnju svoje učiteljice Ljiljane Pernar. Potom su nastupili prvašići koji su uz pomoć svoje učiteljice Dijane Golubić uvježbali scensku igru o školskoj torbi. Prigodne recitacije te svima poznatu pjesmu "Dva i dva su četiri" otpjevali su i otplesali učenici 2. razreda koje je budno pratila njihova učiteljica Barica Mlinarek. Naravno, predstavili su se i naši zboraši i tamburaši koji su uz glazbenu pratnju učitelja Slavka Pompera izveli nekoliko prigodnih skladbi. Zanimljive koreografije pripremile su naše mažoretkinje, i mlađa i starija grupa, koje je uvježbala asistentica Petra Kuzmić. Program su lijepo zaokružili članovi plesne grupe Spinbox koji su rasplesali cijelu dvoranu.

Uslijedila je okrepa uz slasne palačinke nakon čega su na red došle zanimljive štafetne igre koje su osmislili članovi Vijeća roditelja na čelu s predsjednicom Vijeća Natašom Črlenec. U suradnji s učiteljem TZK-e Nedeljkom Ravićem osmislili su niz zanimljivih igara, poput skupljanja trakica istih boja, bacanja koluta na čunj, povlačenja užeta, vođenja nogomete lopte oko čunjeva te bušenja balona sjedanjem na njih. U igrama su rado sudjelovali i učenici i roditelji i učitelji, a iako je glavni cilj bio zabaviti se, natjecateljskog žara nije nedostajalo.

U pauzama igara odvijala su se pojedinačna i grupna plesna natjecanja koja je osmislila voditeljica plesnog studija Spinbox Karmen Maršić Ferenčina. Najoriginalniji plesači nagrađeni su medaljama, a svim ostalim hrabrim sudionicima plesnih natjecanja najljepša nagrada bio je topli pljesk i oduševljeno navijanje brojne publike koja je istinski uživala u viđenim plesnim bravurama.