Susret s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 20. 5. 2019.

Jedna od trenutno najčitanijih i najnagrađivanijih književnica za djecu i mlade - Jasminka Tihi-Stepanić - posjetila je našu školu 20. svibnja 2019. godine kako bi učenicima viših razredila predstavila svoja djela te ih potaknula na čitanje.

Jasminka Tihi-Stepanić učenicima je najpoznatija po romanu Imaš fejs? koji je osvojio književnu nagradu "Mato Lovrak", a 2012. godine ponio i titulu najčitanijeg hrvatskoga romana za mlade. Rado čitani su i njezini romani Bacit ću ti kompjutor kroz prozorMoja neprijateljica Ana, zbirka priča Baš kao Harry Potter te najnoviji roman Ljeto na jezeru Čiču, za koji je nedavno primila Nagradu „Grigor Vitez“ za najuspješnije književno djelo za mlade za 2018. godinu.

U zanimljivom jednostanom druženju naša književna gošća predstavila je svoja najpopularnija djela, ispričala kako su nastala te otkrila da ju je na pisanje potaknuo upravo njezin poziv - rad kao učiteljica hrvatskoga jezika u jednoj velikogoričkoj školi.

Učenici su bili puni pitanja na koja je književna gošća spremno odgovarala, na naši novinari pripremili su i kratak program dobrodošlice u kojem je nastupila učenica 6. razreda Tihana Kranjec izvodeći ulomak iz najpopularnijeg djela J. Tihi-Stepanić "Imaš Face?!".

Novinari su pripremili i kratak intervju s književnom gošćom koji ćete moći pročitati u najnovijem broju naših "Iskrica".