Čitanjem do zvijezda

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 17. 12. 2018.

Školska razina natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ održana je u našoj školskoj knjižnici 7. prosinca 2018. godine.

U kvizu znanja natjecalo se petero učenika, od 6. do 8. razreda, dok se za prezentaciju plakata prijavila učenica Ana Jakopčić (6. r.). Prvo mjesto u kvizu znanja osvojila je Magdalena Brlečić (6. r.), druga je bila Leonarda Somođi (6. r.), a Tihana Kranjec (6. r.) zauzela je treće mjesto, čime su se navedene učenice plasirale na županijsko natjecanje. Rezerva članica ekipe je četveroplasirana Ivona Kurtoić (8. r.).

Čitanjem do zvijezda je natjecanje u znanju i kreativnosti koje organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara, a namijenjeno je učenicima viših razreda. Natjecanje se sastoji od dva dijela: kviza znanja u kojemu učenici odgovaraju na pitanja iz odabranih knjiga i prezentacije plakata na zadanu temu. Smisao natjecanja je poticanje čitanja i čitateljskih navika pa je tako svake godine zadana određena tema i knjige koje se čitaju na tu temu. Tema ovogodišnjeg natjecanja jest „Ljeto priča priče“, a obuhvatila je naslove: Blizanke / Ericha Kastnera, Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom / Julijane Matanović i Ljeto na jezeru Čiću / Jasminke Tihi-Stepanić.

Nadamo se da će Magdalena, Leonarda i Tihana uspješno „Čitati do zvijezda“ i na županijskom natjecanju.

Puno uspjeha i zadovoljstva u čitanju želi vam vaša knjižničarka!