„Čarolija Božića“ naše Zadruge

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 14. 12. 2018.

Četvrto po redu Natjecanje učeničkih zadruga pod nazivom „Čarolija Božića” održano je 8. prosinca 2018. godine u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“, u organizaciji Srednje škole Novi Marof. Drugu godinu zaredom svoj doživljaj „Čarolije Božića“ uspješno je dočarala i naša UZ "Vrijedne ruke". Naglasak je i ove godine bio na izradi i brendiranju predmeta od ekološki prihvatljivih materijala, što su naši zadrugari u potpunosti poštivali.

Uz radove učenika 5. i 7. razreda, članova Kreativne radionice te njihove mentorice Danijele Ivančan Bosilj, posjetitelji našeg štanda mogli su se vratiti u djetinjstvo i prisjetiti topline u vlastitom domu, uz toplu šalicu mlijeka, pucketanje vatre i trčkaranje oko bake koja žuri isplesti topli vuneni pulover kako bi ga obukli baš na Badnju večer.

Upravo je vuna ove godine poslužila kao inspiracija našim mladim zadrugarima. Njihove vrijedne ruke, uz pomoć učiteljice Danijele, strpljivo izradile na stotine vunenih cofeka koje su ugradili u vunene kapice, boriće i vjenčiće za vrata. Usmeno predstavljanje  proizvoda naše zadruge, primjenu ekoloških principa u proizvodnji proizvoda te rad same Zadruge vješto su predstavile učenice 7. razreda – Melani Brckan i Ariana Kožić, koje je za usmeno izlaganje pripremila knjižničarka Ivana Nogić.

Uz vunu, ponosne predstavnice naše škole dodatno su grijale i tople riječi, pohvale i izrazito pozitivni komentari za njihov rad. Djelić ugođaja donosimo Vam u foto galeriji.

A za kraj, od srca želimo da ovog Božića osjetite toplinu oko srca  te Vas pozivamo: "Ugrijmo se debelim čarapama, toplim riječima i iskrenim željama! "

UZ "Vrijedne ruke"