Dorian Klarić kao najbolji čitač primio nagradu županije

Autor: Darinka Cvišić, 14. 11. 2015.

Najbolji čitač naše školske knjižnice za prošlu školsku godinu, učenik 2. razreda Dorian Klarić posjetio je 11. studenog 2015. godine  Županijsku palaču u Varaždinu kako bi sudjelovao u svečanosti obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica Varaždinske županije.

Tom prigodom Dorian je, uz ostale najbolje čitače osnovnih i srednjih škola naše županije, nagrađen poklon knjigom, a nagradu su mu uručili župan Varaždinske županije Predrag Štromar te njegov zamjenik Alen Kišić, koji su izrazili iskrene čestitke svim dobitnicima naglasivši važnost čitanja. Našeg najboljeg čitača pratila je njegova knjižničarka Ivana Nogić i članovi obitelji koje su Dorianova ljubav prema čitanju utkana u 44 pročitane knjige tijekom prošle školske godine ispunili velikim ponosom.

Župan Štromar naglasio je „važnost poticanja djece, od najranije dobi, na čitanje, na usvajanje novih znanja i spoznaja, na učenje čitanja u predškolskoj dobi što je ključ obrazovnog razvoja djeteta, jer je čitanje u ranoškolskoj dobi od nevjerojatne važnosti za kasniji obrazovni i životni uspjeh djeteta.“ Također, župan je istaknuo i zanimljiv podatak: „U godinu dana 33 osnovnoškolaca i 11 srednjoškolaca pročitalo je 1745 knjiga, što je, svakako, hvalevrijedno.“

Kao prava zvijezda dana Dorian je dao i izjavu novinarki VTV-a, a prilog možete pogledati u VTV Dnevniku od 11. studenoga.

Varaždinska županija od prošle godine uključila se u obilježavanje Dana hrvatskih knjižnica nagrađivanjem najboljih čitača, a ove su godine svečanost dopunili i nagrađivanjem školskih knjižnica prigodnim naslovima.