Sretno u mirovini!

Autor: Darinka Cvišić, 11. 9. 2015.

Zadnju sjednicu Učiteljskog vijeća za proteklu školsku godinu, iako je bilo desetak točaka dnevnog reda, pamtit ćemo samo po jednom – ispraćaju u mirovinu drage nam kolegice Josipe Stanke Barbir koja je našoj školi podarila više od 40 godina predanog rada!

Brojne generacije učenika pamtit će Josipu Stanku Barbir kao prvu učiteljicu, učiteljicu koja ih je naučila kako čitati, pisati i računati, ali i kako voljeti i kako dati ono najbolje od sebe. U emotivnom govoru ravnateljica Vesna Ivančan prisjetila se nekih lijepih zajedničkih trenutaka te se u ime svih djelatnika škole i u svoje osobno ime zahvalila našoj Stanki na svim godinama rada, iskustva, suradnje i druženja s kolegama, roditeljima, učenicima i, naravno, s djecom.

„Rad uvijek uključuje i srce. Kad 41 godinu radimo sa srcem, težak nam je odlazak u mirovinu. Odlazak u mirovinu je bolan. Bolan je zato što se rastajemo od mnoštva lijepih uspomena, navika, ustaljenog načina života, kolega, prijatelja. Nema lijepih i bezbolnih rastanaka. Ali odlazak u mirovinu je i dobitak. Trenutak je to kad zastanemo na raskršću, pogledamo na sve strane, vidimo gdje smo i kamo krenuti. Ako znamo pravac, a prati nas zdravlje, odlazak u mirovinu bit će samo jedno novo skretanje u životu, bogato uspjesima, novim iskustvima, navikama i prijateljstvima“, naglasila je ravnateljica te smo našoj Stanki uručili prigodne poklone da je sjećaju na dane koje je provela s nama u Brezničkom Humu.

Ugodno druženje svih djelatnika škole nastavilo se nakon sjednice uz bogat stol koji nam je pripremila naša novopečena umirovljenica. Uz prigodnu zdravicu poželjeli smo joj puno sreće i zdravlja te puno zadovoljstva u novim životnim pobjedama.

Draga naša Stanka,

zahvalni smo ti za sve godine rada i dobrog raspoloženja koje si nesebično dijelila sa svima nama. Neka ti budu sretni umirovljenički dani!

Kolektiv OŠ Breznički Hum