Dan škole uz festival pjevanja „Školski slavuji“ i sportske susrete

Autor: Darinka Cvišić, 3. 6. 2015.

Naša je škola proslavila 29. svibnja 2015. godine svoj Dan veselo i zabavno, uz sport i glazbu, ili točnije – najprije festival pjevanja „Školski slavuji“, a potom sportske susrete učenika i roditelja.

Budući da smo zaključili da bi Dan škole trebao biti prigoda za zajedničko druženje svih učenika, učitelja i roditelja, u veseloj i opuštenoj atmosferi, odlučili smo ove godine, umjesto klasične školske priredbe, organizirati školski festival pjevanja „Školski slavuji“, na kojem su pravo nastupa stekli učenici koji su prošli prethodnu audiciju. Na festivalu je nastupilo 13 izvođača, samostalno ili grupno, uz odličan voditeljski trio sedmaša: Karla - Andrija - Dora. Najprije su svoje točke izveli izvođači nižih razreda, a potom viših, a sve nastupe pratili su članovi žirija, naši učitelji s glazbenim iskustvom: Ljiljana Pernar, Marija Zrinka Sokač, Danijela Ivančan Bosilj i Slavko Pomper. Njihov posao nije bio nimalo lak jer su naši učenici vrlo uvjerljivo 'odradili' svoje nastupe. Ipak, žiri je morao proglasiti najbolje, a to su u konkurenciji nižih razreda bile učenice 3. razreda Magdalena i Ariana Kožić koje su izvele pjesmu A. Šole „Zovem da ti čujem glas“. Njihovom uspješnom nastupu pridonijela je i plesna pratnja prijateljica iz razreda. Među izvođačima viših razreda najuvjerljivije bile  su učenice Dora Vuraić i Natalija Zrinski koje su, uz glazbenu pratnju učenika Marka Šafrana na gitari, izvele pjesmu „Samo je ljubav tajna dvaju svjetova“. Svim izvođačima uručena su prigodna priznanja, dok su oni najbolji nagrađeni slatkim poklon-paketima koje je osigurala Općina Breznički Hum. Festival su upotpunili zanimljivi nastupi naših malih mažoretkinja „Martinčica“ te školskog zbora i tamburaša, a nastupila je i Dora Vuraić koja je otpjevala pobjedničku skladbu s nedavno održanog festivala „Djeca pjevaju“.

Nakon glazbenog dijela druženje se nastavilo uz sportski dio koji su otvorile naše starije mažoretkinje „Martinčice“ atraktivnom koreografijom. Natjecanje učenika protiv roditelja otvorile su naše učenice koje su protiv svojih mama odigrale jedan odbojkaški meč u kojem su igra i zabava bile ispred rezultata. Istovremeno su učenici 7. i 8. razreda igrali su nogomet u kojem nije nedostajalo natjecateljskog žara, uz miroljubiv i izjednačen rezultat na kraju susreta.

U povodu dana škole predstavljen je i pušten u prodaju novi broj školskog lista „Iskrice“, a naši novinari vrijedno su pratili sva događanja tijekom dana te izdvojili neke najljepše trenutke.