„Iskrice“ predložene za državno natjecanje

Autor: Darinka Cvišić, 11. 2. 2015.

Ovogodišnja županijska smotra LiDraNo 2015. za učenike osnovnih škola počela je 2. veljače u školi-domaćinu, OŠ „Vladimir Nazor“ Sv. Ilija, za literarni i novinarski izraz, te je nastavljena 3. veljače u HNK-u u Varaždinu, za scenski izraz. Naša je škola imala uspješne predstavnike u sva tri izraza, a školski list „Iskrice“ predložen je i za državno natjecanje.

Prvoga dana Županijske smotre u OŠ „Vladimir Nazor“ Sv. Ilija naši su predstavnici sudjelovali u radu okruglih stolova: učenica Tea Kranjec s pjesmom „Zemlja“ (mentorica Vesna Pucak) u literarnom dijelu, dok je naše novinare predstavljala učenica Korina Hegedić s izvješćem „Častili se atributima“ (mentorica Ivana Nogić). Urednica „Iskrica“, učenica Valentina Mrazović, zbog bolesti je, nažalost, propustila zasluženi pljesak upućen novinarima naših „Iskrica“ koje su svrstane među pet najboljih školskih listova u županiji te su predložene za državnu razinu (mentorica Ivana Nogić).

Scenski dio Smotre odvijao se na daskama HNK-a u Varaždinu gdje se moglo vidjeti mnoštvo originalnih i zanimljivih pojedinačnih i skupnih scenskih nastupa učenika nižih i viših razreda. U kategoriju uspješnih nastupa, svakako, ulazi nastup Dramske skupine naše škole koja je prema vlastitom tekstu izvela scensku igru „Već ispričana priča“ (mentorica Vesna Pucak). Kvalitetnu izvedbu naših glumica primijetilo je i Stručno povjerenstvo koje im je uputilo brojne pohvale za originalnost i uigranost.

Ovogodišnja Županijska smotra - LiDraNo 2015. okupila je u sve tri kategorije oko 250 učenika i 70 učitelja koji su pokazali veliku kreativnost, ljubav, spretnost i originalnost u literarnom, novinarskom i scenskom izražavanju, stoga Povjerenstvu nije bilo nimalo lako donijeti odluku koga predlažu za državno natjecanje.

Čestitamo našim lidranovcima na uspješnom predstavljanju škole te im želimo da i dalje budu tako razigrani i kreativni.