Dječji tjedan uz omiljene igre na otvorenom

Autor: Darinka Cvišić, 17. 10. 2014.

Dječji tjedan je, već tradicionalno, tjedan u kojem se održavaju brojne aktivnosti posvećene djeci. Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada, tako je ove godine Dječji tjedan započeo u ponedjeljak, 6. listopada 2014. godine – kada se, ujedno, obilježava Međunarodni dan djeteta.

Učenici naše škole poželjeli su svoj Tjedan obilježiti igrama na otvorenom. Želje su im uslišane pa su zadnje satove petka 10. listopada i petka 17. listopada proveli na školskom igralištu i u dvorištu škole. Učenici viših razreda iskušali su se u štafetnim igrama, razred protiv razreda. Bilo je tu trčanja u čučnju, guranja koluta, guranja lopte štapom, a preskakala se i vijača na jednoj nozi. Uz obilje smijeha i zabave, učenici su pokazali i spretnost u spomenutim igrama. Najs(p)retniji bili su učenici šestog razreda koji su zajedničkom pjesmom proslavili svoju pobjedu. Niži razredi naše škole igralište su 'ukrasili' brojnim crtežima te su, također, igrali svoje omiljene igre. Koje su to omiljene igre naših učenika na otvorenom, pokušali su saznati novinari naše škole malim istraživanjem.

Donosimo vam top-5 omiljenih igara naših učenika na otvorenom:

1. naravno – NOGOMET;
  2. dobri stari – SKRIVAČA;
  3. omiljen na tjelesnom – GRANIČAR;
  4. tko ne voli – LOVICE;
  5. uvijek može – LEDENE BABE.

Iako su u današnje vrijeme djeca zaokupljena računalnim igricama, društvenim mrežama, internetom i televizijom pa većinu vremena provode u zatvorenim prostorima, naši učenici pokazuju da se još uvijek vole i znaju igrati dobrih starih igara na 'friškom' zraku, što je, svakako, vrlo pozitivno za njihov razvoj.