Brijuni i Pula oduševili petaše i šestaše

Autor: Darinka Cvišić, 10. 6. 2014.

Učenici petog i šestog razreda sa svojim učiteljima posjetili su 4. lipnja 2014. godine NP Brijuni te kasnije uživali u Puli. Krenuli su u ranih pet sati ujutro. Put do Brijuna trajao je dugih pet sat, ali nije bilo dosadno, naprotiv, bilo je veselo i glasno, uz zabavne igre i razne nepodopštine.

U Fažanu su stigli veseli i uzbuđeni jer ih je mamila morska površina. Jedva su čekali vožnju brodom da se s palube mogu diviti predivnom moru. Na Brijunima ih je dočekala mlada voditeljica Andreja. Svojim zanimljivim vodstvom i znanjem učinila je obilazak Brijuna puno zanimljivijim. Park su obilazili i vozeći se turističkim vlakićem do Safari parka, gdje su se mogle vidjeti one životinje koje se nisu sakrile od sunca. Na otoku Veliki Brijun živi preko 4000 životinja, a među njima najstarija je papiga Koki koja ima 56 godina. Koki je svojim, gotovo ljudskim govorom sve oduševio. Pokraj Kokija živi papiga Ara koja turiste uveseljava svojim plesom. Sve je zadivilo drveće koje je uredno posađeno u drvorede i jeleni lopatari koji kao slobodne ptice lutaju otokom i prave društvo posjetiteljima Brijuna. Nakon životinja vidjeli su drugu  najstariju maslinu na svijetu koja je stara oko 1 600 godina. Kada je završilo razgledavanje Brijuna, pozdravili su se s voditeljicom Andrejom, ukrcali se ponovo na brod te su se nakon iskrcavanja pozdravili s fažanskom plažom i krenuli prema Puli.

Odmah su prepoznali zaštitni znak grada Pule - čuvenu pulsku Arenu. Prošli su kroz Zlatna vrata te nakon kraćeg zajedničkog obilaska imali sat vremena slobodno. Vrijeme je prošlo vrlo brzo, čekao ih je dug put kući, no umoru nije bilo ni traga – carovalo je veselje i zadovoljstvo zbog svega viđenoga i doživljenoga. Učenici su jednoglasno zaključili da  jedva čekaju sljedeći izlet, po mogućnosti na more.