Sijač sreće u našoj školi

Autor: Darinka Cvišić, 14. 11. 2013.

Književnik Božidar Prosenjak posjetio je 8. studenoga 2013. Osnovnu školu Breznički Hum kako bi se predstavio djeci, svojim najvjernijim čitateljima. Njegova djela: Miš, Divlji konj i Sijač sreće nalaze se na popisu za lektiru pa su učenici bili vrlo dobro pripremljeni za razgovor s književnikom.

Druženje s književnikom započelo je kratkim uvodom u kojem su učenice Tijana i Lana Vnučec i Tea Kranjec pozdravile i predstavile gosta, a potom su učenice Romina Kožić i Mihaela Andrašek recitirale svoje kajkavske pjesme. Susretu su prisustvovali učenici od 2. do 5. razreda te članovi Novinarske grupe koji su sa zanimanjem pratili Prosenjakove dogodovštine iz djetinjstva. Književnik je bio vrlo zanimljiv jer se uživio u prepričavanje priča iz djetinjstva. Tako je otkrio kako u prvom razredu i nije bio najbolji đak jer je bio sitan i sramežljiv pa mu nikako nije uspijevalo pokazati učiteljici svoje znanje, no kasnije se zaljubio u svoju učiteljicu, počeo dodatno učiti i postao najbolji učenik. Učenici su imali brojna pitanja na koja je književnik iskreno i rado odgovarao.

Na kraju susreta književnik je podijelio svojim čitateljima autograme uz savjet: „Igrajte se i učite, ali nikada u isto vrijeme!“

Novinarska grupa