Zapažen 'let' na županijskom natjecanju LiDraNo

Autor: Darinka Cvišić, 25. 2. 2013.

Domaćini ovogodišnje županijske smotre LiDraNo bili su OŠ Vidovec i, po prvi put, Kulturni centar „Ivan Rabuzin“ Novi Marof, a sudjelovalo je više od dvjesto učenika osnovnih škola iz cijele Varaždinske županije. Učenici naše škole bili su vrlo uspješni sudionici županijskog natjecanja u čak tri kategorije: Petra Žeželj u kategoriji literarnih radova, Marcela Šavorić u kategoriji novinarskih radova te dramska grupa viših razreda koja je uspješno predstavljala školu izvodeći scensku igru „Galeb Jonathan Livingston“.

Na pozornici Kulturnog centra mogao se vidjeti bogat program uz brojne kvalitetne nastupe koje je prosuđivalo Stručno povjerenstvo u sastavu: državna izbornica – redateljica Snježana Samac, HTV; glumica Ljiljana Bogojević – HNK u Varaždinu; glumica Vesna Stilinović – HNK u Varaždinu; učiteljica Mirjana Posavec – Osnovna škola Ivana Rangera, Kamenica; učiteljica Ines Hrain-Ludošan – Osnovna škola Vidovec i Maja Zrnčić – viša savjetnica za izvannastavne aktivnosti.

Nakon pozdravnih riječi dječje ravnateljice Osnovne škole Vidovec i samog ravnatelja škole Predraga Mašića, koji su svim sudionicima zaželjeli puno sreće i uspjeha, smotru je otvorio zamjenik župana Varaždinske županije Milan Pavleković. Domaćini su pripremili i prigodan program dobrodošlice kako bi se i gledatelji i izvođači opustili prije samih nastupa. U kategoriji pojedinačnih scenskih izraza, gdje su učenici izvodili monologe ili kazivali poeziju, pravo nastupa izborilo je osamnaest izvođača, od kojih je dvoje poslano na državnu razinu natjecanja. Skupnih scenskih nastupa bilo je, također, osamnaest, dok su tri nastupa predložena za državnu razinu.

Među mnoštvom maštovitih i originalnih nastupa zapaženo su letjeli i naši 'galebovi' kojima čestitamo na uspješnoj izvedbi i odličnom predstavljanju škole. Čestitamo i njihovoj mentorici - učiteljici Vesni Pucak - te im želimo da nastave uspješno letjeti čarobnim svijetom glume i u budućnosti.