Zajedničkim radom možemo puno

Autor: Darinka Cvišić, 11. 10. 2012.

Dječji tjedan obilježava se svake godine diljem svijeta u prvom tjednu listopada. U našoj se školi, također, obilježavaju Dani djeteta s ciljem usmjeravanja pozornosti odraslih na potrebe i prava djeteta, posebice položaj djeteta u zajednici u kojoj živi, raste i razvija se.  Tako je 05. listopada 2012. godine bio odlična prigoda za zajedničko obilježavanje i Dana učitelja i Dječjeg tjedna.

Niži razredi proveli su, već tradicionalnu, zamjenu uloga učitelj – učenik što je dovelo do niza veselih i zanimljivih situacija. Veselje se nastavilo na školskom igralištu uz krede u boji i razigrane crteže kojima su učenici ukrasili školsko igralište. U veselom duhu provedeni su i izbori – učenici su birali najboljeg učitelja/učiteljicu škole, a pobjedu je odnio učitelj glazbene kulture Slavko Pomper.

Viši razredi iskoristili su 'svoj' dan kako bi iskazali zahvalnost za plodove zemlje pa su održane radionice na kojima su se koristili različiti jesenski plodovi uz pomoć kojih su učenici sa svojim razrednicima izrađivali ukrase za razredne učionice. Nije zaboravljen ni okoliš škole –pokošena je trava, porezano je suho granje, uređene su cvjetne gredice te su posađene maćuhice.

Naši učenici i učitelji i ove su godine dokazali da se zajedničkim radom može napraviti jako puno te da, iako to nije uvijek vidljivo, imaju isti cilj – uljepšati radno okružje kako bi u boljim uvjetima postizali bolje rezultate.