Opet sv. Niko dobroj djeci ide

Autor: Darinka Cvišić, 7. 12. 2011.

Sveti Nikola uspio je i ove godine na vrijeme pronaći put do naše škole te nas je posjetio 6. prosinca, baš na našoj školskoj priredbi.

Učenici su se sa svojim učiteljima-voditeljima marljivo pripremali za taj dan. Čizmice na prozoru, slatkiše i šibe, svako se dijete raduje tom danu! Tako su i naši učenici nestrpljivo čekali Nikolinje. Napisali su mnoga pisma svetom Nikoli, učionice ukrasili raznobojnim čizmicama. Vježbali su  pjesme i recitacije o svetom Nikoli. Čak su i zaplesali. Ukrasili su i šibe. U školi su naučili da sveti Nikola najviše voli djecu.

U sklopu priredbe održao se božićni sajam za koji su se svi učenici sa svojim učiteljicama pripremali redeći: čestitke, ukrase, kuglice, kolače… Na posebnom štandu prodavale su se poklonjene igračke čiji je prihod išao za djecu u Africi.

Na prigodnom programu najprije su nastupila djeca iz igraonice Društva „Naša djeca“, zatim malo recitiranja, pjevanja, glume učenika prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda. Učenici trećeg razreda čak su i zaplesali i to u 'punom' sastavu. Viši razredi nastupili su glumeći u igrokazu „Izbor za Miss škole“, dok je zbor uz pratnju tamburaša i flautistice Karle Hegedić izveo pjesme Sv. Nikola, Prosinac i Ide sv. Niko. Nastupile su i male mažoretkinje s koreografijom pjesme Kad se male ruke slože.

Na priredbi su predstavnici Hrvatske pošte uručili nagrade učenicima čiji su radovi bili izdvojeni kao najbolji na Natječaju za izbor najljepše marke. Nagrade je primilo desetero učenika, a prvu je nagradu osvojio je učenik trećeg razreda Valentino Potočki. Prije kraja programa djeca su počela glasno dozivati sv. Nikolu koji je ušetao u dvoranu u pratnji svojih pomoćnika-malih anđela. Čini se kako se svetom Nikoli jako svidjela priredba pa je za kraj brzo podijelio čak 285 poklona u vrijednosti preko 4000 kn, koje mu je pomogla nabaviti Općina Breznički Hum. Zatim su svi su pošli kući – pjevajući.

Čini se da su svi učenici i djelatnici škole bili jako dobri jer na priredbi nije bilo Krampusa. Načuli smo da je bio zauzet dijeljenjem šiba roditeljima!