Za ljepšu budućnost djece Vukovara

Autor: Darinka Cvišić, 19. 11. 2011.

(18. 11. 1991. – 18. 11. 2011.)

Sjećanje na žrtvu Vukovara, dan kada je prije točno dvadeset godina okupiran Grad – Heroj – Vukovar, ujedinit će i ove godine cijelu Hrvatsku. Ako već nećemo stići do Vukovara, barem se u mislima prisjetimo i zahvalimo, ne samo braniteljima Vukovara, nego i svim hrvatskim braniteljima, za sve žrtve koje su podnijeli za slobodu, za domovinu, za sve nas.

Učenici i djelatnici OŠ Breznički Hum odlučili su i ove godine ujediniti svoja sjećanja na žrtve Vukovara i, umjesto da svatko zapali svoju svijeću u počast poginulim braniteljima, zajedno zapaliti jedan lampion uz jedinstvenu molitvu da se ovakva stradanja više nikada nigdje ne ponove. Naime, prije dvije godine odlučili smo da ćemo svake godine pomagati malim Vukovarcima na način da svi učenici i djelatnici daju novčane priloge u vrijednosti jednog lampiona, koje potom upućujemo teško stradalim vukovarskim osnovnim školama. Dosad smo pomogli prijateljima iz OŠ Mitnica te OŠ Nikole Andrića, dok smo ove godine odlučili pomoći djeci s posebnim potrebama okupljenim u udrugama „Vukovarske iskrice“ i „Golubići“.

Želja nam je da svojim skromnim prilozima i mi damo svoj doprinos obnovi grada za ljepšu budućnost djece Vukovara.

Učenici i djelatnici OŠ Breznički Hum