U finalu natjecanja „Max traži zvijezdu“

Autor: Darinka Cvišić, 28. 3. 2011.

Finale sve popularnijeg natjecanja „Max traži zvijezdu“ („Max sucht den Superstar“), na kojem je nastupilo sedam škola Varaždinske županije, održano je 25. ožujka 2011. godine u sportskoj dvorani OŠ Cestica. U odličnoj atmosferi prepune dvorane uspješno su se predstavili i naši zvjezdani kandidati: puhači „Trio Rio“– Mihael Mahnet, Nikola Kropek i Josip Sekovanić; „Dream girls“ – duet Arijane Vnučec i Paule Hublin i mađioničar Hrvoje Horvat sa  svojim pomagačicama Lucijom Jalžabetić i Magdalenom Andrašek.

Za odličan show-program finalne večeri zaslužni su talentirani natjecatelji koji su prethodno odabrani za predstavnike svojih škola: OŠ Breznički Hum, OŠ Vidovec, VII. OŠ Varaždin, OŠ Petrijanec, IV. OŠ Varaždin, OŠ Visoko i domaći natjecatelji iz OŠ Cestica – po troje natjecatelja iz svake škole. Tako se u raznovrsnom i bogatom programu moglo uživati u dobroj pjesmi, plesu, glumi, trikovima, sportskim i drugim talentima, a sve je budno pratio stručni žiri u sastavu: Theo Bross, predstavnik Donauschwäbische Kulturstiftung – Stuttgart; Lea Mrak, voditeljica Kutionice VTV-a; Mirjana Pospiš, pjevačicai Valentina Geci, pjevačica. Žiri je imao težak posao – odabrati troje najboljih natjecatelja, no mi čestitamo svim natjecateljima na iskazanom umijeću i hrabrosti. Posebno čestitamo našim predstavnicima, među kojima su najviše pažnje privukli puhači „Trio Rio“, koji su osvojili četvrto mjesto te su pozvani da budu gosti emisije Kutionica na VTV-u. Naše natjecatelje pripremala je i bodrila učiteljica njemačkog jezika Danijela Ivančan Bosilj. Pobjednik natjecanja je David Županić iz OŠ Cstica, drugo mjesto osvojio je  Tomislav Priher iz OŠ Vidovec, a treće Tomislav Milec iz OŠ Cestica. Najbolji su izvođači, osim svojih pet minuta slave, dobili i novčane nagrade.

Ovo je bila još jedna u nizu uspješnih suradnji između navedenih škola, kojima se promiče dječje stvaralaštvo i kreativnost na njemačkom jeziku. Pokretači ovog projekta i međusobnog druženja učenika su učiteljice njemačkog jezika Lea Lesar Dolenc iz OŠ Vidovec i Danijela Ivančan Bosilj iz naše škole, koje su u projekt uspjele uključiti i svoje kolegice i kolege iz prethodno spomenutih škola. Cilj im je ostvariti što bolju međusobnu suradnju te raznovrsnim aktivnostima, u duhu njemačkog jezika, poticati razvijanje skrivenih dječjih sposobnosti i njihov napredak.