Kada ljubav vlada

Autor: Darinka Cvišić, 16. 2. 2011.

Valentinovo se i ove godine u našoj školi nestrpljivo iščekivalo. Ništa se nije prepuštalo slučaju pa su se danima prije Valentinova odvijale pripreme kako bi ovaj blagdan svima donio što više sreće zbog iskazane ljubavi.

Učenici nižih razreda su s učiteljicama izrađivali srca, pisali ljubavne poruke i izrađivali plakate kojima su ukrašavali svoje učionice. Stariji su učenici čitali djela ljubavne tematike, izrađivali prigodne likovne radove, pisali ljubavne stihove i priče kojima su se ukrasili školski panoi i okitila škola.

I u knjižnici je zavladala ljubav - poraslo je zanimanje za knjige ljubavne tematike, no najviše zanimanja i slatkog iščekivanja i ove je godine izazvala već popularna kutija za Ljubavnu poštu. Članovi Multimedijske grupe izradili su i ukrasili 'kutiju', no ove su godine poželjeli okušati se i u izrađivanju čestitaka za Valentinovo na računalima. Čestitke su izrađivali u knjižnici, a budući da su bili vrlo zadovoljni svojim uradcima, odlučili su ih ponuditi ostalim učenicima po simboličnoj cijeni od tri kune. Svi učenici koji su kupili prigodnu čestitku, mogli su sudjelovati u razmjeni Ljubavne pošte tako da je najzanimljiviji trenutak i ovog Valentinova bio otvaranje kutije s Ljubavnom poštom. Budući da su se prodale sve čestitke, kutija je bila poprilično ispunjena. Članovi Multimedijske grupe podijelili su Ljubavnu poštu nestrpljivim učenicima koji su ispunili školski hol smijehom i veseljem.

Članovi Cvjećarske grupe uzgojili su za ovu prigodu mlade zumbule, ukrasili tegle u koje su ih smjestili te ih rasporedili po učionicama, holu i zbornici sa željom da njihov raskošan miris koji se širi školom još dugo podsjeća na ljubav.

Radni dan u školi završen je zajedničkim odlaskom učenika i učitelja na svetu misu u župnu crkvu nakon koje su se učenici razmilili po okolnim štandovima u potrazi za prigodnim poklončićima za svoje voljene.