Natjecanje - Informatička štefeta

Autor: Ljiljana Inkret-Martinčević, 8. 12. 2016.

U ponedjeljak 05.prosinca 2016. u I. OSNOVNOJ ŠKOLI VARAŽDIN održana je 8. INFORMATIČKA ŠTAFETA, međužupanijsko ekipno natjecanje za učenike od petog do osmog razreda osnovne škole. Ovo natjecanje već sedam godina organizira Društvo informatičara Pula, no ove godine po prvi puta natjecanju su se pridružili i učenici iz 8 osnovnih škola sa područja Varaždinske županije.

Prije samog početka natjecanja, natjecatelje i njihove mentore pozdravili su i obratili im se ravnateljica I. osnovne škole Varaždin Karmen Hans - Jalšovec, te organizatori natjecanja na području Varaždinske županije, Darko Krznar i mr. sc. Tamara Ređep.

Svaka škola natjecala se sa jednim timom učenika (po jedan učenik od petog do osmog razreda), pa su tako 32 učenika pokazala svoje znanje u crtanju, pisanju, računanju i izradi prezentacija uz upotrebu računala.

Natjecanje Informatička štafeta u potpunosti prati teme iz Nastavnog plana i programa za osnovnu školu na način da zadaci obuhvaćaju teme obrađene u prethodnom razredu, izuzev petih razreda kod kojih je to nemoguće pa oni imaju pokrivene teme za peti razred.

Na natjecanju se koristio operacijski sustav Windows 7 i Office 2010 na hrvatskom jeziku, a provodilo se prema već postojećim pravilima Društva informatičara Pula,

Tim naše škole u sastavu: 5. razred Tin Božurić, 6. razred Emanuel Tukač, 7. razred Sven Tomašek, 8. razred  Mihael Horvat, pod vodstvom mentorice Ljiljane Inkret Martinčević osvojio je 6. mjesto, što je izvrstan rezultat.

Svi natjecatelji i njihovi mentori dobili su zahvalnice i diplome.