Europski dan jezika: "Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!"

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 28. 9. 2021.

U subotu 25. rujna 2021. godine, već tradicionalno po dvanaesti put zaredom, učenici osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije obilježili su Europski dan jezika. Program se odvijao pod motom „Deutsch ist nah!” uz potporu udruge Europski kulturni krug EKULT – Udruge za popularizaciju njemačkog jezika na području Republike Hrvatske. U obilježavanju toga dana sudjelovali su i naši mali, ali hrabri jezični ambasadori: Ivan (5. r.), Nikola (3. r.) i Nika (3. r.) koji su u pratnji učiteljica Danijele Ivančan Bosilj i Lilie Griniokh Krofak ponosno predstavili našu školu.

Najtraženiji suvenir svakako su bila personalizirana srca – srca u funkciji magneta na kojima je svaki posjetitelj za uspomenu mogao dobiti natpis vlastitog imena.

Potičući višejezičnost, u ponudi su bili i magnetići s porukom na engleskom jeziku:   I love English.

Učenje i znanje stranih jezika danas spada u jednu od bitnih sastavnica pismenosti. Učeći strani jezik, ne učimo samo riječi i komunikacijske obrasce, već učimo o kulturi, povijesti i ljudima te zemlje. Na taj način rušimo zidove predrasuda i razvijamo osjećaj tolerancije, prihvaćamo druge i drugačije, upoznajemo sebe.

Učenje stranih jezika je IN!