Učenici i djelatnici škole zamijenili uloge

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 15. 10. 2018.

Obilje veselja i zabave donio je Dječji tjedan u sklopu kojega je obilježen i Dan učitelja. Bila je to dobra prilika da, barem na jedan dan, učenici i djelatnici naše škole zamijene svoje uloge. Tako su učenici postali učitelji, ravnateljica, tajnica, računovotkinja, pedagoginja, knjižničarka, spremačice, kuharice i domar, dok su djelatnici zauzeli đačke klupe.

U našoj se školi prvog tjedna u listopadu, već tradicionalno, obilježava Dječji tjedan nizom aktivnosti kroz koje naši učenici imaju priliku iskazati svoju kreativnost, ali i prezentirati odraslima 'svoju viziju škole'. Osim promocije dječjih prava, u se Dječjem tjednu dodatno ulaže u programe i aktivnosti namijenjene djeci.

Svi učenici i djelatnici škole proveli su zamjenu uloga što je dovelo do niza veselih i zanimljivih, ali i poučnih situacija. Promjena perspektive na jedan dan omogućila je svim sudionicima da jasnije shvate svoju ulogu, prava i potrebe.

Tko je koga i kao zamijenio, zabilježile su naše novinarke.

Ravnateljicu je pokušala zamijeniti Ariana Kožić (7. r.).

Tajnicu škole zamijenila je Katarina Rusek (5. r.).

Računovotkinju škole zamijenila je, možda buduća računovotkinja, Antonia Tomašković (8. r.).

Knjižnicu je preuzela Tihana Kranjec (6. r.).

Pedagoginju je zamijenila Marija Roginek (8. r.).

U kuhinji su vrijedno radile Dora Jakopčić (8. r.) i Martina Završki (5. r.).

Posao spremačica preuzeli su Lovro Hadrović (7. r.) i Patricija Gašparuš (6. r.).

Domar je imao ozbiljnu konkurenciju - Martina Futača (7. r.).

Ipak, najviše naših učenika poželjelo je zamijeniti svoje učitelje. Tako su u 1. razredu svoju učiteljicu Dijanu na satu Tjelesne kulture zamijenili Ijan i Fran, dok je učiteljica poslušno stala u vrstu s ostalim učenicima.

U 2.razredu na satu Matematike učiteljicu Baricu Mlinarek zamijenio je učenik Dražen Margetić.

Učiteljica 3. razreda Ljiljana Pernar zauzela je učeničku klupu u ulozi 'nestašnog učenika', a zamijenila ju je njezina učenica Lara Tomurad.

Učenica 4. razreda Paola Andrašek zamijenila je svoju učiteljicu Olgu Slunjski na satu Prirode i društva.

Predmetni učitelji imali su po dvoje učenika u zamjeni. Na satu Matematike učiteljicu Mariju Dijačić zamijenili su Antonela i Marinela, vjeroučiteljicu su zamijenili šestaši Dario i Magdalena, učiteljicu Hrvatskog jezika odglumili su Lovro H. i Mihaela, dok je učiteljicu Mariju Zrinku Sokač zamijenio učenik 8. razreda Marko Gradinšćak. Naravno, navedeni učitelji preuzeli su ulogu učenika.

Veselje se nastavilo na školskom igralištu uz krede u boji i razigrane crteže kojima su učenici nižih razreda ukrasili školsko igralište, dok su viši razredi dan završili štafetnim igrama na otvorenom.