Zadnji dan nastave dobra prilika za nastup talentiranih učenika

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 15. 6. 2018.

Uspješan završetak nastavne godine proslavljen je 15. lipnja podjelom priznanja učenicima i njihovim mentorima koji su sudjelovali na državnim i županijskim natjecanjima te prigodnim programom u kojem su nastupili glazbeni i glumački talenti naše škole.

Na početku programa, koji su vodile učenice Melani Brckan te Hana Vrbanec, ravnateljica škole Vesna Ivnačan podijelila je priznanja učenicima i njihovim mentorima koji su se ove godine natjecali na županijski natjecanjima. Posebno priznanje i nagradu za uspješno predstavljanje škole na državnom Natjecanju iz matematike primili su učenik Emanuel Tukač i njegova mentorica Marija Dijačić.

Umjetnički dio programa započeo je nastupom Dramske skupine viših razreda koja je izvela dramsko-scensku igru „Mama zna najbolje“, koju su naše glumice prethodno već izvele na međuopćinskoj Smotri LiDraNo u OŠ Svibovec. Nakon glume uslijedio je red pjesme uz nastup pjevačkog zbora i tamburaškog sastava škole koji su izveli svima poznatu pjesmu „Neka cijeli ovaj svijet“ te, na kraju programa, pjesmu Nine Badrić „Dat će nam Bog“. Bila je to odlična prilika da se predstave i polaznici glazbene škole u Novom Marofu, tako su Una Šafran, Adela Šafran, Viktorija Miličević, Amalija Šargač, Magdalena Brlečić i Lana Tukač odsvirale po jednu skladbu na klaviru, dok su Emilio Balaško, Noel Ivančan i Lovro Petrinjak odsvirali skladbe na gitari. Svirajući harmoniku, poseban nastup ostvario je Sven Tomašek kojeg je oduševljena publika pozvala 'na bis'. Veliki pljesak svih okupljenih dobila je i Lana Tukač koja je otpjevala „Proljeće“, pobjedničku pjesmu festivala „Djeca pjevaju 2018.“.

Nakon glazbenog dijela uslijedio je i onaj sportski. U različitim sportskim igrama natjecali su se roditelji i učenici 1. i 4. razreda, dok su učenici viših razreda, kao najavu Svjetskog prvenstva u nogometu koje je upravo započelo, odigrali jednu prijateljsku utakmicu, uz glasno navijanje svih okupljenih.