Terenska nastava u Puli i NP Brijuni

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 18. 5. 2018.

Učenici petog i šestog razreda sa svojim su razrednicama 15. svibnja 2018. godine posjetili Pulu i NP Brijuni gdje su proveli uzbudljiv dan na terenskoj nastavi.

Vozili su se autocestom preko Zagreba, Karlovca, Gorskog kotara i tunela Učka do Pule. Put je trajao četiri sata, ali nije bio dosadan, naprotiv, bio je veseo i glasan, uz zabavnu muziku. U zraku se osjećao miris avanture.

U Pulu su stigli veseli i uzbuđeni jer mamio ih je morski ambijent. Jedva su čekali vožnju brodom da se dive Brijunima. Nakon nekoliko minuta šetnje prepoznali su pulsku Arenu, u koju, nažalost, nisu mogli ući. Zatim su fotografirali Dvojna vrata, Zlatna vrata, Hram Rome i Augusta te Herkulova vrata. Poslije zajedničkog  obilaska imali su kraće slobodno vrijeme. Neki su kupovali suvenire, dresove i lopte pa su ispred Augustovog hrama igrali nogomet. Neki su nakon kupovine otišli na sok. Vrijeme je brzo proletjelo pa su opet sjeli u autobus i vozili se do Fažane gdje je bio organiziran ručak. Dobili su bečki odrezak, prženi krumpir i ukusne palačinke s džemom. Malo su predahnuli uz more pa se potom ukrcali na brod za Nacionalni park. Čim su sjeli, odlučili su fotografirati ugodne trenutke.

Na Brijunima ih je dočekala mlada voditeljica Danijela. Svojim vodstvom i znanjem učinila je obilazak zanimljivim i poučnim. Park su obilazili vozeći se turističkim vlakićem do Safari parka gdje su se mogle vidjeti brojne životinje, poput papige Koki, koja je brbljivi šezdesetogodišnjak. Kasnije su razgledali kopije freski i spomenika pisanih glagoljicom, muzej pun prepariranih životinja i fotografsku izložbu J. B. Tito. Kada je završilo razgledavanje Brijuna, pozdravili su se s voditeljicom, ukrcali se ponovno na brod pa autobusom iz Fažane krenuli kući gdje su ih dočekali njihovi roditelji.