Putopisno predavanje o Indiji

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 28. 11. 2016.

Učenici i djelatnici naše škole imali su jedinstvenu priliku otići na jedno posebno putovanje - nakratko su posjetili azijski kontinent, prekrasnu Indiju. Naime, u holu naše škole održano je 25. studenoga 2016. godine, u sklopu nastave Geografije, putopisno predavanje o Indiji. Gost predavač bio je svjetski putnik Kristian Nasteski koji se nedavno vratio sa svog drugog putovanja po Indiji. Predavanje su s velikim zanimanjem pratili svi učenici viših razreda te zainteresirani djelatnici škole.

Bogatstvo kulturno-povijesnog nasljeđa te azijske zemlje teško se u potpunosti mogla pokazati u samo dva školska sata koliko je predavanje trajalo, ali je naš gost predavač Kristian Nasteski uspio dočarati barem jedan dio zanimljivosti kojima Indija obiluje. Uz mnoštvo zanimljivih fotografija i video-isječaka o geografskoj i kulturnoj važnosti Indije, na predavanju su se mogle čuti i različite zanimljivosti „iz prve ruke“ o načinu života Indijaca u različitim dijelovima Indije. Naime, gospodin Nasteski obišao je tijekom svog drugog putovanja, koje je trajalo trideset dana, četiri indijske pokrajine te se pritom uvjerio da je Indija, zaista, zemlja velikih različitosti. U prvom redu to se odnosi na socijalne razlike (bogati – siromašni) te na klimatske razlike koje, također, utječu na život ljudi.

Prema riječima našeg predavača, Indija je zemlja koja osvaja toplinom svojih ljudi, njihovom jednostavnošću, svojim prirodnim ljepotama i izrazitom duhovnošću, u što smo se i sami mogli uvjeriti.

Gospodinu Nasteskom zahvaljujemo na zanimljivom predavanju te mu želimo da nastavi putovati i prenositi iskustva s prekrasnih putovanja.