Dan škole uz podizanje Zelene zastave

Autor: Darinka Cvišić, 3. 6. 2016.

Naša je škola 25. svibnja 2016. godine svečano obilježila Dan škole i stjecanje brončanog statusa Međunarodne Eko-škole prigodnim kulturno-umjetničkim programom nakon čega je uslijedila svečanost podizanja Zelene zastave ispred škole.

Obilježavanje Dana škole uveličali su načelnik Općine Breznički Hum Zoran Hegedić, članovi Općinskog vijeća, ravnatelji susjednih škola, naši kumovi Eko-škole te članovi Eko-odbora, a nastupe izvođača, osim gostiju, toplim su pljeskom podržali i brojni roditelji te ostali članovi obitelji naših učenika.

Program je pozdravnim govorom otvorila ravnateljica Škole Vesna Ivančan, a potom se okupljenima obratio načelnik Općine Breznički Hum Zoran Hegedić koji je čestitao svim učenicima i djelatnicima Škole na uspješnom radu na području ekologije. Voditeljice programa, osmašice Karla Gašparuš i Dora Vuraić na pozornicu su najprije pozvale učenike 1. razreda, potom 2. i 3. razreda koji su izveli prigodne recitacije i pjesme. Pripremale su ih njihove učiteljice Olga Slunjski, Petra Kuzmić te Barica Mlinarek. Veselim koreografijama predstavile su se i naše Male mažoretkinje (voditeljica Vesna Pucak) te članovi Plesne skupine (Petra Kuzmić). Okupljeni su zapjevali uz naše zboraše i tamburaše (voditelj Slavko Pomper), a nastupile su i  učenice 7. i 8. razreda, članice Dramske grupe, koje su izvele prigodan recital, te učenica Sanela Stričak koja se predstavila monologom (voditeljica Vesna Pucak).  Program su zaokružili folkloraši, učenici 4. razreda, uz glazbenu pratnju učiteljice Ljiljane Pernar, koji su nakon nastupa iznijeli Zelenu zastavu te je program nastavljen ispred škole pjevanjem Eko-himne uz svečano podizanje Zelene zastave.

Umijeće rolanja prikazale su i članice novoosnovane Rolerske grupe koju vodi učitelj Nedeljko Ravić. Na školskom igralištu izvele su prigodnu koreografiju te su zasluženo nagrađene velikim pljeskom svih okupljenih.

Svoje ovogodišnje aktivnosti predstavila je i Novinarska grupa (voditeljica Ivana Nogić) koja je promovirala i pustila u prodaju novi, 23. po redu, broj školskog lista „Iskrice“, koji se prelistavao s velikim zanimanjem.